Sony Vegas Pro 8 en DVD Architect 4.5 |
|
|
|
| Reviews - Videosoftware |
| Geschreven door Rinie Hooijer |
| zondag, 18 mei 2008 19:15 |
|
De eerste vernieuwing van Sony Vegas Pro 8 springt direct na het starten in het oog. De tijdlijn is naar beneden verplaatst, waardoor het pakket dezelfde look and feel krijgt als de meeste andere videobewerkingspakketten. Een belangrijke verandering, die samen met de andere vernieuwingen ervoor moet zorgen dat Vegas Pro aantrekkelijker worden voor het grote publiek.
VernieuwingenVegas Pro importeert alle belangrijke bestandsformaten en werkt ook met high definition avchd-bestanden. Video en audio bewerkt u in een aparte trimmer of op de tijdlijn. Effecten en overgangen kunt u eenvoudig selecteren, aanpassen en toekennen. Het renderen van deze effecten kan nu in een 32-bit floating point omgeving gebeuren, waardoor compressiefouten worden geminimaliseerd en het dynamisch kleurbereik wordt vergroot.
ExporterenVegas Pro exporteert naar bijna alles wat u maar kunt wensen. Alles wat naar cd of dvd kan worden gebrand ondersteunt het pakket. U krijgt zelfs een volwaardige Dolby Digital 5.1 encoder. Wat tegenvalt is de ondersteuning voor blu-ray. U kunt weliswaar direct van de tijdlijn naar een blu-ray disk branden, maar hier een menu aan koppelen is niet mogelijk. Daarnaast ondersteunt Vegas Pro ook geen avchd-disks en dat is opmerkelijk voor een bedrijf die dit bestandsformaat heeft uitgevonden en in alle consumenten hd-camera’s toepast. ConclusieMet de nieuwe vernieuwingen als 32-bit floating point video processing, multicamera, een vernieuwde titelgenerator en een sterke mixer, houdt Vegas Pro 8 goed pas met de directe concurrenten Adobe Première Pro en Avid Liquid Edition. Wat betreft de prijs ligt Vegas Pro het meest gunstigst. Het is bijna de helft goedkoper dan Première Pro en iets goedkoper dan Liquid Edition. Daarvoor krijgt u tevens een volwaardig dvd-authoringspakket en ac-3 surround encoder. Voor hen die voor het eerst aan de slag gaan met Vegas Pro is dit een uitstekende koop waar u geen spijt van krijgt. Stapt u over van versie 7, dan doet u er goed aan om via de testversie eerst de vernieuwingen te bekijken of ze voor u noodzakelijk zijn voordat u tot aanschaf overgaat.
Sony Vegas Pro 8 en DVD Architect 4.5
Commentaar (0)
|
| Laatst aangepast op maandag, 07 september 2009 14:12 |