Naam:  Wachtwoord:        Wachtwoord? Naam?   |   Register
Home Achtergrond Video Uw audio en video archief

Uw audio en video archief

PDF Afdrukken E-mail
Inhoudsopgave
Uw audio en video archief
Bestandsformaten
Kwaliteit en geschiktheid
Afspeelmogelijkheden
Encoderen en converteren
Schijf of disk?
Archiveren
Alle pagina's

Breng uw multimediacollectie op orde

Driehonderd cd’s, twintig duizend mp3’tjes, zeventig dvd’s, tientallen divx-movies en 800 GB aan overige multimediabestanden. De harde schijven zijn vol, cd’s en dvd’s liggen door het huis verspreidt en door een ontbrekende administratie is niets terug te vinden. Herkenbaar? Dan is uw multimediacollectie aan een grondige onderhoudsbeurt toe.

Het aantal apparaten waarop beeld en geluid kan worden afgespeeld neemt al sinds enkele jaren met de dag toe. Iedere keer had dit consequenties voor het beheer van uw multimediacollectie, omdat door de grote verscheidenheid aan bestandsformaten en compressiemethoden het beeld en geluid niet klakkeloos uitwisselbaar waren. Opnieuw encoderen of converteren was dan vaak de enige oplossing. Deze tussendoor-achtige-klusjes vond u meestal niet leuk en het liefst besteedde u er zo min mogelijk tijd aan. U experimenteerde met verschillende encodeer-instellingen, vergat oude bestanden te verwijderen en over de uiteindelijke kwaliteit was u maar zelden tevreden. Maar ja, u had het wel werkend gekregen.

Speelfilms bekijken we allang niet meer alleen op televisie.




















Streaming formaten

Natuurlijk was u al tot de conclusie gekomen dat uw multimediacollectie een wanboel is. Technisch gezien omdat formaten niet meer worden ondersteund, de resolutie niet klopt of omdat de kwaliteit te slecht is. Organisatorisch omdat er niets terug te vinden is en er daardoor dubbel wordt gedownload of gekopieerd. Maar omdat u nog steeds kunt werken achter de computer vindt u het eigenlijk wel best.
Nu ook dit laatste excuus niet meer telt omdat de harde schijven zijn vol gelopen, de computer begint te haperen en er een algehele systeem crash in de lucht hangt, vindt ook u het de tijd om uw multimediacollectie te redden voor de toekomst en opnieuw te archiveren.
Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Ook uw collectie bestaat waarschijnlijk uit tientallen verschillende bestandsformaten. Voor video kunnen die variëren van de kwalitatief goede dv-avi tot de streaming formaten wmv, rm en mov en voor audio van het ongecomprimeerde wav tot het zeer compacte mp3.


Met Media Catalog Studio kunt u uw multimediacollectie beter beheren.



















Maar welke bestandsformaten uit die bonte verzameling zijn er geschikt voor de toekomst? Helaas bestaat hier geen blauwdruk voor. Om toch met enige zekerheid een selectie te kunnen maken, moet u daarom onder meer kijken naar het gebruikte bestandsformaat, de kwaliteit en geschiktheid en uw eigen afspeelmogelijkheden. Is dat eenmaal gedaan dan kunt u tenslotte kijken naar de beste manier om deze bestanden te archiveren.





 

Lente Actie!

Omdat het lente is, vieren we feest! We geven daarom alleen in de lente 50 euro korting op alle basistrainingen van Avid Studio, Magix Video deluxe, Sony Vegas Movie Studio en Adobe Premiere Elements.

U betaalt dus geen 149 euro per trainingsdag, maar 99 euro. Schrijf je snel in, want er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar!

Cursussen en trainingen

Dvscene geeft trainingen en cursussen in het trainingscentrum van Iscenes multimedia.

Er zijn verschillende cursussen per pakket voor beginners en gevorderden.  U kunt zich inschrijven voor de volgende cursussen en trainingen:

 

 

 

Nieuwsbrief




Joomla : Dvscene.nl

Zoek een artikel