Naam:  Wachtwoord:        Wachtwoord? Naam?   |   Register
Home Achtergrond Video Loont een snellere videokaart bij het bewerken van hd-video? - Processorbelasting

Loont een snellere videokaart bij het bewerken van hd-video? - Processorbelasting

PDF Afdrukken E-mail
Inhoudsopgave
Loont een snellere videokaart bij het bewerken van hd-video?
Hardware acceleratie
Verschillen
Snelheidwinst
Processorbelasting
Conclusies gpu-versnelling
Tabel ATI Radeon 4830 vs 4870 x2
Tabel Nvidia GT 9600 vs Nvidia GTX 285
Alle pagina's

Processorbelasting

Al vrij snel na het draaien van de afspeeltest constateren we kleine verschillen in de processorbelasting in vergelijking met de goedkopere videokaarten. Bij de ATI Radeon 4870X2 neemt de processorbelasting in vrijwel alle gevallen iets toe, terwijl dit bij de Nvidia Geforce GTX 285 alleen bij Cyberlink Powerdirector duidelijk waarneembaar is. Dit is niet wat u zou verwachten, maar het wordt nog gekker.

Met GPU-Z nemen we overduidelijk waar dat de load op de GPU toeneemt. Bij de Nvidia Geforce GTX 285 schommelt deze altijd tussen de nul en tien procent, terwijl bij de ATI Radeon 4870X2 de GPU-load ligt tussen de nul en 77 procent. Opvallend daarbij is dat de hoogste GPU-load altijd wordt gemeten bij het afspelen van avchd-bestanden zonder effecten en dat wanneer er gebruik wordt gemaakt van effecten of het beeld-in-beeld filter de GPU-load duidelijk afneemt. Het duidelijkst was dit zichtbaar in Corel Videostudio Pro en Magix Videodeluxe. Zodra u daar een tweede videospoor inzet, wordt er geen gebruik meer gemaakt van de GPU. Een verontrustend resultaat, temeer omdat de beeldkwaliteit niet verbetert en de video niet vloeiender afspeelt.

Geen verschil
Bij het exporteren naar mpeg-2 en m2ts of mp4 met de H.264-codec zijn er ook geen verschillen te constateren met de goedkopere videokaarten. De processorbelasting blijft vrijwel altijd gelijk en er wordt ook geen merkbaar resultaat geboekt in snelheidwinst. Enige uitzondering hierop is Cyberlink Powerdirector in combinatie met de Nvidia Geforce GTX 285, waar het exporteren van een minuut dv-avi naar m2ts met H.264-codec aanzienlijk sneller verloopt.

 



 

Dagtrainingen videomontage

Professionele cursussen videobewerking

Informatieavond videobewerken

Zoek een artikel