Leren monteren deel 5: Compositing |
|
|
|
Pagina 1 van 5
Door met extra lagen te werken in uw montage zijn zeer leuke en opmerkelijk, maar ook geavanceerde beelden te creëren die uw video inhoudelijk kunnen verrijken. Compositing is mogelijk met zowel videobeelden, foto’s als grafische elementen. We zetten een aantal veel voorkomende toepassingen van compositing voor u op een rij. Compositing in videobewerking is vergelijkbaar met het werken van lagen in fotobewerkingsprogramma’s. Door lagen op elkaar te stapelen kunnen meerdere beelden tegelijkertijd worden getoond. Een montageprogramma werkt niet met lagen, maar met videosporen om deze gelaagde beelden te creëren. In de meeste videobewerkingsprogramma zijn deze extra videosporen eenvoudig aan te maken, alhoewel er ook pakketten zijn waar het maximaal aantal videosporen maar tot twee is beperkt.
Als u clips boven elkaar plaatst, is de ongeschreven regel dat de bovenste clip de onderste bedekt. In de monitor krijgt u dus alleen de bovenste clip te zien. Uitzondering op deze regel vormt Magix Video deluxe. Die toont bij gestapelde clips de onderste clip in de monitor.
|
Omdat het lente is, vieren we feest! We geven daarom alleen in de lente 50 euro korting op alle basistrainingen van Avid Studio, Magix Video deluxe, Sony Vegas Movie Studio en Adobe Premiere Elements.
U betaalt dus geen 149 euro per trainingsdag, maar 99 euro. Schrijf je snel in, want er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar!
Dvscene geeft trainingen en cursussen in het trainingscentrum van Iscenes multimedia.
Er zijn verschillende cursussen per pakket voor beginners en gevorderden. U kunt zich inschrijven voor de volgende cursussen en trainingen: