Naam:  Wachtwoord:        Wachtwoord? Naam?   |   Register

Welkom! Zoek hier naar een specifiek onderwerp of artikel

Home

9 dvd-authoringspakketten getest

PDF Afdrukken E-mail
Reviews - Dvd-authoringssoftware
Geschreven door Rinie Hooijer   
woensdag, 11 mei 2005 14:00
Inhoudsopgave
9 dvd-authoringspakketten getest
Menu's en navigatie
Encoderen
Sonic DVDit 5
DVDlab 1.3
Adobe Encore DVD 1.5
Magix Film op cd en dvd
Ulead DVD MovieFactory 3.5
MyDVD 6 Studio Deluxe
Showbizz DVD 2
TMPGenc DVD Author 1.6
Ulead DVD Workshop 2
Alle pagina's

Professioneel ogende dvd's in een handomdraai

De lente is aangebroken. Voor velen een reden om de videocamera ter hand te nemen om de komende maanden weer het nodige aantal tapes vol te schieten. Maar heeft u de opnames van vorig jaar al allemaal bewerkt en gearchiveerd? Mocht u hier nog niet aan toe gekomen zijn, dan biedt een dvd-authoring pakket misschien uitkomst. Daarmee maakt u snel en efficiënt een goed uitziende dvd compleet met geanimeerde menu's.

Professioneel ogende dvd's in een handomdraai


DVD zijn uitstekend geschikt om uw fotocollectie te presenteren. Een slideshow van enkele honderden afbeeldingen is zo gemaakt.
Een dvd maken is voor velen nog een grote stap in het afronden van een videomontageproces. Liever maken we nog steeds gebruik van de videorecorder om de video van de tape over te zetten. En dat is jammer. Niet alleen omdat u dan achteruit gaat in kwaliteit, maar ook omdat de dvd veel extra's kan bieden. Denkt u maar aan surround geluid, een extra opslag mogelijkheid voor uw originele materiaal of het gebruik van prachtige geanimeerde menu's waardoor u met een druk op de knop naar iedere gewenste scènes in uw film kunt navigeren.

Inmiddels hebben we met de derde generatie dvd-authoring applicaties te maken. Waren vorig jaar de verschillen nog erg groot, nu zien we dat de pakketten bijna allemaal hetzelfde kunnen. Het verschil wordt nu vooral gemaakt door de manier waarop ze werken en de extra's die deze pakketten bovenop de standaard functionaliteiten bieden.
Om een juiste keuze voor een pakket te kunnen maken is het belangrijk uw wensen op een rijtje te zetten en daarnaast te kijken of het pakket aansluit op uw andere applicaties. Om uw te helpen bij uw keuze zullen we de belangrijkste eigenschappen van een dvd-authoring pakket op een rijtje zetten.

Menu's zijn aantrekkelijker als animaties mogelijk zijn.



Grofweg zijn de dvd-applicaties onder te verdelen in twee categorieën. Er zijn pakketten die via een strak stramien werken en u in feite door middel van een stappen plan naar het eindresultaat leiden en er zijn pakketten die u volledige vrij laten in uw keuzes. Tot de eerste categorie behoren pakketten als DVD MovieFactory, MyDVD, Showbizz DVD, Film op cd en dvd en TMPGenc DVD-Author 1.6. Deze pakketten kennen een makkelijke leercurve waardoor een snel resultaat is te behalen. Pakketten als DVD Workshop, Encore DVD, DVDit en DVDLab zijn iets lastiger om mee te werken, maar bieden u meer vrijheid in de wijze waarop u uw menu vormgeeft en de navigatie laat verlopen. Nogmaals, met alle pakketten kunt u een kwalitatief goede dvd maken.


De voorbereiding

Voor het maken van een eenvoudig dvd met één of twee filmpjes is voorbereiding nauwelijks noodzakelijk. Dit verandert op het moment dat u met drie of meer menu's gaat werken en waarbij ieder menu meerdere links bevat naar videofragmenten. U doet er het beste aan om in zo'n geval de verschillende menu's uit te tekenen op een vel papier. Vervolgens geeft u bij ieder videofragment aan waarvandaan het kan worden gestart en wat er moet gebeuren als het fragment is afgelopen. Behalve de vertrek- en eindpunten geeft u ook aan welke onderdelen van het menu geanimeerd moeten worden. Met het vel papier naast de computer heeft u dan een extra hulpmiddel om het menu te bouwen.

Encore DVD is een goed programma waarmee u snel resultaat behaald. Alleen de prijs is veel te hoog.



Het eerste waar u vervolgens naar zou kunnen kijken is de manier waarop de verschillende pakketten bestanden capturen of importeren. Een aantal pakketten is in staat om direct de gegevens van de camera naar dvd, mpg- of avi-bestand om te zetten. Dit is zeker handig zeker als u niet van plan bent de video-opnames te monteren. Daarnaast zijn er ook pakketten waarmee u alleen maar bestanden kunt importeren. Op dat moment is het van belang om te kijken of ze het avi-bestandsformaat ondersteunen. Is dat niet het geval, zoals bij DVDLab en TMPGenc DVD Author, dan moet u de bestanden eerst met een mpeg-2 encoder omzetten.

Wilt u gebruik maken van meerkanaalsgeluid op uw dvd, dan is het verstandig ook te kijken naar de import mogelijkheden van de audio. Geen enkel pakket is namelijk van zichzelf in staat om 5.1 surroundgeluid te encoderen. Als u toch een meerkanaals geluidsbestand wilt gebruiken, dan moet u dit importeren. Alleen DVD Workshop, Encore DVD en DVD Lab kunnen met deze bestanden overweg. Het maken van deze 5.1 bestanden kunt u realiseren met het gratis programmaatje BeSweet.





Laatst aangepast op maandag, 30 juni 2008 10:13